• Schaamrood op de kaken. Dat is het enig passende commentaar op de bedroevende voorstelling van Oranje afgelopen week tegen Duitsland in de Europa league. En nee, niet één of twee dissonanten eruit vissen. Want de malaise was elftal-breed, inclusief het faliekant mislukte strijdplan van coach Ronald Koeman. Gauw zand erover.
    En zand kunnen we ook wel gebruiken om het Military parcours in Boekelo weer enigszins beloopbaar te maken. Dat is dan weer zo’n bekende win-win situatie. Over winnen gesproken; TVO heeft zondag jl. een nuttige zege op Fleringen behaald en zowaar de koppositie veroverd in de 4e klasse A. Dat schept verplichtingen, zegt een oeroud gezegde. Maar om even op voorhand alle opportunisme de kop in te drukken; we staan weer met beide voeten op de grond na zondagmiddag!
    De tocht naar het rustieke Tilligte cq. Lattrop duurde bijna veertig minuten langs mooie woonerven, glooiende essen, rijkelijk begroeide boomhagen en wuivende maisvelden. Voor zover die nog niet gehakseld waren… In Lattrop werd dus de partij DTC 07-TVO gespeeld. Al vroeg in deze wedstrijd kwam de thuisclub op voorsprong. Uit een corner vanaf links werd de bal scherp voorgezet, de TVO keeper Lars Veld werd – onbestraft - licht gehinderd bij het onderscheppen, waarna bij de 2e paal de DTC spits dankbaar de 1-0 kon binnen tikken. In feite is het verhaal daarmee in grote lijnen wel verteld. De thuisclub koesterde de voorsprong met een gezonde dosis inzet en TVO kon maar mondjesmaat een opening vinden. In de 20e minuut kregen de gasten een terechte strafschop wegens het neerleggen van Jorn Groothuis binnen de zestien meter. Diezelfde speler zette zich achter de penalty, maar zijn inzet werd knap gekeerd door de DTC goalie. Het combinatiespel van TVO bleef slordig met relatief veel balverlies en normaliter bepalende spelers die onder hun niveau bleven. Enkele Beckumer aanvalspogingen sorteerden geen effect en DTC was in de snelle tegenstoten gevaarlijk maar Veld hield het TVO doel met verve schoon. De tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. DTC, fanatiek door een aantal supporters met een rode bril werd meer opgejut dan aangemoedigd, wat resulteerde in een opstootje na enkele stevige duels. En de TVO spelers waren in deze partij niet bij machte om bij die opgehitste sfeer verandering in de stand aan te brengen. Ze deden hun best maar waren gewoon niet in goede doen. En toen het laatste luitsignaal dichterbij kwam koesterden de gastheren de krappe voorsprong met hart en ziel. Het slotoffensief van de bezoekers leverde enkele halve kansjes op, maar overtuiging ontbrak en een opgelucht DTC 07 begroette na 95 minuten met gejuich de gewonnen driepunter.
    Knitto